בפני עובד שנפגע בתאונת עבודה או חלה עקב עבודתו עומדות לרוב האופציות הבאות-

  • תביעה לענף נפגעי עבודה בביטוח הלאומי – במקרה זה, אין צורך להוכיח כי התאונה אירעה בשל רשלנות המעביד. על מנת שהתביעה תוכר די להוכיח כי הנזק נגרם עקב העבודה. יצוין כי מדובר בתחום רחב היקף, בו נכללות פגיעות כגון- מחלות מקצוע, מיקרוטראומה, אירוע מוחי/לבבי ועוד. יש לציין כי קיימים הסדרי הכרה שונים ביחס לסוגי הפגיעות הנ"ל. להרחבה בעניין זה ר' בפרק "ביטוח לאומי".
  • תביעה נגד המעביד ו/או חב' הביטוח שלו – במקרה זה, אין די בכך כי הנזק נגרם עקב העבודה. על מנת לזכות בפיצוי, יש צורך להוכיח כי התאונה אירעה עקב רשלנות המעביד.
  • תביעה מכח פוליסת ביטוח – במקרה זה, בהנחה וברשות העובד פוליסת ביטוח המעניקה כיסוי ביטוחי כגון- אובדן כושר עבודה או תאונות אישיות או כיסויים אחרים העשויים להיות רלוונטיים, קמה לעובד עילת תביעה נגד חב' הביטוח שהוציאה את הפוליסה. אין צורך להוכיח כי התאונה נגרמה בשל רשלנות המעביד על מנת לזכות בפיצוי, אך לעיתים עולה טענה מצד חב' הביטוח לקיומם של חריגים בפוליסה המפקיעים את הכיסוי הביטוחי או לקיומן של הוראות בפוליסה המקטינות את סכום הפיצוי.

חשוב לציין כי לעיתים קרובות התביעות משליכות זו על זו. כך למשל, לאופן ניסוח נסיבות התאונה בטופס התביעה לביטוח הלאומי יכול ותהיה השלכה רבה על סיכויי התביעה נגד המעביד בתביעה הנזיקית או בתביעה מול חברת הביטוח מכח הפוליסה. לפיכך, עוד בטרם הגשת התביעה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד הבקי בתחום הנזיקין והביטוח.

עורך דין לתאונות עבודה

קרדיט: קנבה

עורך דין לתאונות עבודה

עבודה היא מסגרת שאמורה לתת לנו ביטחון וידיעה שאנחנו חוזרים בסוף יום עבודה הביתה. לרוב אכן הדברים נראים כך, אך לעיתים קורים מצבים לא צפויים כמו פגיעות במסגרת העבודה או אפילו פשוט במהלך יום העבודה גם אם לא תוך כדי העבודה עצמה. כל פגיעה שקרתה במהלך יום העבודה, ואפילו בדרך לעבודה או חזרה ממנה תיחשב לתאונת עבודה. תאונת עבודה יכולה לגרום לנזק קל ולהיעדרות של זמן קצר יחסית מהעבודה אך יכולה גם להיות חמורה, להביא לצורך בשיקום ממושך וירידה ביכולת ההשתכרות באופן משמעותי. עורך דין לתאונות עבודה הוא הגורם אליו יש לפנות במקרה כזה ומומלץ לעשות זאת מוקדם ככל האפשר, ממש מיד אחרי קבלת טיפול רפואי.

ניהול התיק בצורה מקיפה ע"י עורך דין לתאונות עבודה

כאמור, הפניה אל עורך דין לתאונות עבודה צריכה להיות מוקדמת ככל האפשר, גם אם התביעה תוגש מעט מאוחר יותר. כשמדובר על תאונות עבודה התביעה תהיה לרוב כנגד שני גורמים. אחד הוא מקום העבודה עצמו, לרוב דרך חברת הביטוח בה הוא מבוטח, והגורם השני הוא המוסד לביטוח לאומי. גם אם לא יהיה ויכוח על עצם קבלת פיצוי, יכולה להיות מחלוקת לגבי גובה הפיצויים או משך זמן קבלת פיצויים (קצבה) כשמדובר על ביטוח לאומי. הפניה המוקדמת לעורך הדין תאפשר איסוף מסודר של חומרים לפני שניגשים לתביעה עצמה. הוספת כל המסמכים הרלוונטיים, המעידים על הנזק שנגרם וגם על כל ההוצאות שהיו כתוצאה מהפגיעה היא חשובה. הגשת התביעה צריכה להיות אף היא מסודרת, מלווה בחוות דעת רפואית ממומחה ומנוסחת היטב.

מצבים שונים הנחשבים לתאונת עבודה

לא רק במצב של תאונת עבודה קלאסית חשוב לפנות אל עורך דין לתאונות עבודה. תאונת עבודה קלאסית היא נפילה מגובה באתר בניה, פגיעה ממכונה באולם ייצור או כוויה בהתעסקות עם חומרים דליקים וכו', אך תחת המטריה הגדולה של תאונת עבודה נכללים מצבים שלא תמיד רואים אותם כקשורים לעניין. אחד מהם הוא מחלת מקצוע, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנאי עבודה לא בריאים כמו חשיפה ממושכת לחומרים מסוכנים. גם מיקרו טראומה, נזק מצטבר בעקבות פעולה שחזרה על עצמה תיכלל תחת תאונות עבודה. כך גם תאונת דרכים בדרך לעבודה, ממנה או במסגרת העבודה.

עו"ד אסף שפירא הוא מומחה בתביעות נזקי גוף, כולל תאונות עבודה, תאונות דרכים, תביעות של משרד הביטחון ועוד. מוזמנים ליצור קשר.

עורך דין מומחה לתאונות עבודה

קרדיט: קנבה

עורך דין מומחה לתאונות עבודה

ניתן לשמוע בתקשורת לא מעט על מקרים בהם פועל נפל מפיגומים באתר בניה, אך זוהי רק טיפה בים מתוך כלל תאונות העבודה שקורות. לא כל תאונה היא תאונת עבודה קלאסית כמו נפילה מגובה או פציעה ממכונה. גם במשרד בשל נפילת חפץ כבד או כוויה ממים רותצחים במטבחון נכללות תחת ההגדרה. העובדה שאלה מקרים פחות קלאסיים של תאונת עבודה לא מפחיתה מן הצורך לפנות אל עורך דין מומחה לתאונות עבודה. אולי אפילו להיפך, דווקא כשזו לא תאונת עבודה המוכרת, יש חשיבות רבה יותר לטיפול במקרה ע"י עורך דין המומחה בתחום. חשוב לדעת שגם נפילה בדרך לארוחת צהריים היא תאונת עבודה ואפילו תאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה.

עורך דין מומחה לתאונות עבודה- התמודדות מול גורמים שונים

פיצויים בעקבות תאונת עבודה יכולה להיות שילוב של פיצויים המגיעים ממספר גורמים. אחד הגורמים הוא מקום העבודה. לתביעת מקום העבודה בעקבות התאונה יש מקום רק כאשר התאונה קרתה בעקבות רשלנות של המעביד. לדוגמה, התחשמלות בשל הזנחה של נקודת חשמל במשרד נובעת מהתרשלות של המעביד. הגורם השני לו מגישים תביעה בכל מקרה של נזק הוא המוסד לביטוח לאומי, כאשר כאן לא משנות נסיבות הפגיעה. על גובה הפיצויים לפי מידת הנזק יכולה להיות מחלוקת וידרשו במקרים רבים נחישות והוכחות חד משמעיות לכך שמגיעה לכם קצבה גבוהה יותר או לתקופה ממושכת יותר.. גורם שלישי הוא חברת ביטוח במידה ולנפגע ישנו ביטוח פרטי של אובדן כושר עבודה. בחירת עורך דין מומחה לתאונות עבודה תעלה את הסיכויים לפיצויים גבוהים יותר מכל אחד מהגורמים.

איך לבחור עורך דין מתאים?

ככל שמדובר על מקרה מורכב יותר בו קשה להוכיח קשר סיבתי בךין המקרה לבין הפגיעה, למשל כשזו מחלת מקצוע או מקרה של מיקרו טראומה, ככל שיהיה קשה יותר להוכיח שהיתה התרשלות מצד המעביד שהביאה לפגיעה ובכלל ככל שהפגיעה והנזק קשים יותר, כך חשוב שייצג אתכם ערך דין מומחה לתאונות עבודה. חשוב לבדוק מהו הניסיון של עורך הדין, לשאול האם טיפל במקרים דומים בעבר ולוודא שההתמחות וההתמקדות שלו היא בתחום הנזיקין ונזקי גוף עם דגש על מקרים של תאונות עבודה.

עו"ד אסף שפירא הוא מומחה לתאונות עבודה ומקרים אחרים של נזקי גוף כמו תאונות דרכים או רשלנות רפואית. הוא צבר ניסיון רב וטיפל בהצלחה בתיקים מורכבים. מוזמנים ליצור קשר.

עורך דין לנפגעי עבודה

תאונת עבודה וכל פגיעה שהתרחשה במסגרת העבודה יכולה להביא לשיבוש חמור בשגרת החיים, במיוחד כאשר יש משפחה. פגיעה קשה תגרום לירידה ואף אובדן יכולת ההשתכרות. כאשר מדובר על פגיעה הדורשת שיקום יהיו בנוסף להוצאות הטיפול הרפואי גם הוצאות הקשורות לשיקום, כולל עזרים לכך, יתכן שהנפגע יזדקק למטפל כדי שיסייע לו בתפקוד הבסיסי, יתכן שיהיה לו צורך במציאת דיור חלופי שההתניידות בו תהיה לו קלה יותר וכל אלה יביאו להוצאות שהן הרבה מעבר להוצאות על טיפול רפואי. עורך דין לנפגעי עבודה יסייע בקבלת הפיצוי המתאים הכולל בתוכו את כל אותן ההוצאות והנזקים שנגרמו לנפגע ומשפחתו בעקבות התאונה.

כיצד עורך דין לנפגעי עבודה יטפל בדברים?

תפקידו של עורך דין לנפגעי עבודה מתחיל הרבה לפני הגשת תביעה וייצוג הנפגע בבית המשפט. הוא ידאג לארגן את התביעה, לאיסוף חומרים המהווים ראיה למצבו של הנפגע, לנזק הרפואי שנגרם לו וגם לנזקים הכספיים שבאו בעקבותיו. עבודתו צריכה להיות מסודרת ושיטתית מאוד כדי להגיע למקסימום מסמכים וחומרים שיתמכו בקבלת מלוא הפיצויים המגיעים. התביעה יכולה להיות מופנית למספר גורמים שמול כל אחד מהם צריך עורך דין לנפגעי עבודה לדעת כיצד להתנהל: מול מקום העבודה אם התאונה נבעה מרשלנות שלו, מול המוסד לביטוח לאומי וגם מול חברת ביטוח אם לנפגע יש ביטוח אובדן כושר עבודה.

כיצד לבחור את עורך הדין?

טיפול במקרים של תאונת עבודה הוא סבוך ולא פשוט. גם אם המוסד לביטוח לאומי צריך לפצות בכל מקרה של אובדן יכולת השתכרות בעקבות תאונת עבודה, לרוב יהיה צורך לעמוד מולו בנחישות כדי לקבל קצבה התואמת את מצבו של הנפגע ואת הנזק שנגרם לו. פעמים רבות המוסד לביטוח לאומי ינסה לתת קצבה נמוכה יותר או לתקופה קצרה יותר ממה שהגיוני לתת. עורך דין לנפגעי עבודה ייצג את הנפגע בוועדות רפואיות או ועדות ערר. לכן, הוא צריך להיות מומחה בתחום, בעל ניסיון רוב בתביעות ביטוח לאומי וחברות ביטוח. כדאי לחפש המלצות על עורך דין ולוודא שנזקי גוף עם דגש על תאונות עבודה הוא תחום ההתמחות המרכזי שלו.

עו"ד אסף שפירא עוסק מעל 15 שנה בתחום נזקי גוף ומייצג לקוחות רבים בהצלחה במקרים של תאונות עבודה, תאונות דרכים ועוד. מוזמנים ליצור קשר.