רשלנות רפואית במהלך ההריון

רשלנות רפואית במהלך ההריון

מדע הרפואה אינו שוקט על שמריו, ותודות להתקדמות המתמדת, כיום, יותר מאי פעם, יש בידי הרופאים כלים לאבחון מחלות, מומים וליקויים בעובר במהלך ההריון. כמובן, גם בעת הנוכחית, אין בידי מדע הרפואה להבטיח לידתו של תינוק בריא בכל הריון והריון או לאבחן כל ליקוי או כל מחלה המקוננת בעובר, אנו נתקלים במקרים של רשלנות רפואית במהלך ההיריון שיכול היה להימנע .

למרבה הצער, לא אחת גילויים של מחלות או מומים בעובר נמנע בשל מעקב הריון לקוי או רשלני. כך למשל, התעלמות או אי התייחסות מספקת לפיגור בהתפתחות של העובר ביחס לגיל ההריון, עלולה להוביל לפספוס אבחנה של אי ספיקה שלייתית, וכתוצאה מכך להוביל למותו של העובר או ללידת תינוק הסובל מנכות נוירולוגית קשה.

אי הפניה ליעוץ גנטי, ייעוץ גנטי מוטעה, אי הפניה לבדיקות גנטיות מתאימות ובמקרים מסוימים גם פיענוח שגוי של תוצאות הבדיקות עלולים להוביל ללידתו של תינוק הסובל מתסמונת גנטית כדוגמת תסמונת דאון, תסמונת איקס שביר ועוד.

ניטור רשלני של דופק העובר במוניטור עלול לגרום לפספוס של מצוקה עוברית ולתוצאות הרות אסון.

בשל הפגיעות הקשות שנגרמות בשל מעקב ההריון הרשלני, לרוב, בית המשפט פוסק פיצויים גבוהים בהיקף של מיליוני שקלים.

לעו"ד אסף שפירא ניסיון רב בייצוג כמה וכמה מהמוסדות הרפואיים הגדולים בישראל וכן בייצוג תובעים בתביעות רשלנות רפואית. אם אתם חושדים כי ילדכם נפגע עקב רשלנות רפואית במהלך ההריון או הלידה, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו לשם בחינת קיומה של עילת תביעה.

אודות עורך דין אסף שפירא

עוה"ד שפירא הינו בעל ניסיון רב של כעשור שנים בייצוג של מאות לקוחות במגוון תחומי דיני הנזיקין על גווניהם הרבים ומספק לקהל לקוחותיו שירות יעיל, אמין ואיכותי תוך הקפדה בלתי מתפשרת על סטנדרט מקצועי גבוה ועל יחס אישי לכל אורך הדרך.

קראו עוד »